Get Adobe Flash player

Arcera

Arcera, to etap w tworzeniu projektów, który miał na celu znalezienie nowych źródeł inspiracji, kolejna przystań w rozwijaniu możliwości.
Ursa Major, to nic innego jak Wielka Niedźwiedzica - znany także jako Wielki Wóz. Sama konstelacja jest utworzona z 20 gwiazd, z czego 7 najjaśniejszych przekracza 3 wielkość gwiazdową. Te 7 gwiazd symbolizowało 7 odsłonę strony a także 7 skojarzonych lokalizacji w Minael Design. Ta grupa została później nazwana Grupą MDIM. Początkowo odnosiła się do lokalizacji, połączonych z usługami, jednak docelowo, w 2011 roku została zmieniona na zestaw usług, odłamów zajmujących się daną profesją.


Arcera to nietypowy układ. Zawiera sporo planet ze zjawiskami, które dla zwykłego człowieka są fikcją, czymś niemożliwym. Nie wszystkie są cenne, które mozna w jakiś sposób wykorzystać, czerpać korzyści, większość po prostu jest. Sam wygląd planet jest nietypowy, ponieważ strona planety, oświetlana przez blask najbliższej gwiazdy zachowuje swój kolor, barwę terenu. Natomiast część nieoświetlona ten kolor traci, staje się monochromatyczna, w odcieniach szarości. Zjawisko nie jest jak dotąd wyjaśnione i występuje na 96% wszystkich planet. W niektórych jest mniej zauważalne, jednak nadal występuje.

W tej konstelacji jest sporo planet, lecz tylko niektóre zostaly odkryte, ze względu na prostą linię podróży, a kilka z nich zostało zbadanych. Otrzymały one różne nazwy robocze:

 • Arcera - czerwona planeta z duża ilością wzniesień. Wzniesienia są bardzo nietypowe, gdyż nie są to ciągnace się pasma, tylko pojedyncze, wystające wierzchołki, często w dużych grupach.
  Charakterystycznymi tworami się symbole występujące na planecie. Występują one w 2 miejscach i nie są zauważalne na powierzchni planety. Nie odkryto, co one oznaczają i jakie jest ich pochodzenie.
  Posiada znaczne połacie lodu, nad którymi unoszą się chmury. Co ciekawe, chmury te nie przemieszczają się, co zapewne utrzymuje ujemną temperaturę na tych obszarach.
  Najważniejszą cechą tej planety jest generowanie wizji u człowieka, które dają mu możliwość widzenia świata na 2 sposoby. Te wizje objawiają się tylko w obszarach oznaczonych symbolami widocznymi z kosmosu. Każdy obszar generuje różne wizje. Objawiają się one głównie w nocy, podczas snu, w sytuacjach kiedy człowiek nad czymś myśli, rozważa. Jest pochłonięty jakimś problemem czy pomysłem.
  Ta cecha pozwoliła odkryć kilka ścieżek, które będą wdrażane w kolejnych etapach podróży.
  Wicej cech nie zbadano. Nazwa powstała od głównej nazwy układu, ponieważ została odkryta jako druga planeta, ale największa w okolicy. Pierwsza planeta nie wyróżniała się niczym specjalnym, tak też nie otrzymała jeszcze nazwy tylko kod informacyjny i lokalizacyjny.
  Po opuszczeniu układu przez Grupę MDIM nazwa planety została niezmieniona. Jednak na niej został utworzony odłam, oferujacy usługi odnajdywania właściwych nazw i lokalizacji oraz kopalnię idei pod kodem DOM.


 • Wykonane - jedna z wielu niebieskich planet w układzie. Planeta niewielka, o powierzchni bardzo równej i płaskiej. W kilku miejscach występują tzw. "żyły lodowe". Są to szerokie pasma pokryte lodem, ich kształt przypomina zamrożone koryta rzeczne. Występują tylko w jednym miejscu na planecie. Ich ciekawą cechą jest to, że w ich okolicy panuje dodatnia temperatura, w okolicach 10-14 stopni Celsjusza. Mimo to, śnieg nie topnieje i nawet nei wykazuje takiej chęci. Planeta przystosowana do życia. Jest na niej tlen.  Niestety, brak tutaj jakiejkolwiek roślinności oraz organizów żywych.
  Najciekawszym zjawiskiem na tej małej planecie są poruszające sie kule energetyczne. Pojawiają się niczym zwykłe burze w postaci większych kul, świecą intensywnym światłem i po krótkim czasie znikają, przemieszczajac się o kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów. Ciekawe zjawisko, które przypadkowo ujawniło wyjątkową cechę. Taką kulę można spróbować "złapać". Nie wykazuje ona żadnych cech niebezpiecznych, typu ciepło, promieniowanie, porażenie prądem, jedynie sam blask jest dość silny, ale nie powodujący oślepienia. Do kuli można podłączyć odpowiednei urządzenia - podłączenie odbywa się poprzez fale, urządzenie jakby lewituje w tej kuli i sama kula może być nośnikiem danych. Jak się okazuje jej pojemność jest potężna. Niemal nieograniczona. Kulę taką można podzielić, gdyż jest ogromna. Nawet małe cząstki takiej kuli mają pojemność rzędu setek, tysięcy jottabajtów. Transfer jest ekspresowy. Dodatkowo, można je wykorzystać jako źródło zasilania - jednak napięcie nie pozwala na podłączenie wiekszych urządzeń.
  Co ciekawe, nie wykryto ubytku energii nawet na najmniejszych cząstkach. Te kule, to idealny nośnik danych i materiał na archiwum. W związku z tym, że jest znikoma szansa, aby wrócić w to miejsce ponownie, Grupa zebrała kilka takich kul energetycznych. Będą one nośnikiem i przechowalnią archiwalnych i obecnych projektów.


 • Panopro - istotna planeta w układzie Ursa Major. Jest jakby połączeniem planet Arcera oraz Wykonane jesli chodzi o cechy terenu i zjawiska. Jest to zielona planeta z wieloma wzgórzami, jednak nie są to pojedyńcze wierzchołki, ale także pasma górskie. Na taj planecie jest tlen, jest ona możliwa do zamieszkania, podobnie jak Wykonane, z tym wyjątkiem, że na tej planecie jest bardzo dużo roślinności.
  W atmosferze planety pojawiają się znaczne ilości kul energetycznych, podobnych jak na planecie Wykonane, jednak  po zbadaniu, nie maja one żadnego praktycznego zastosowania. Praktycznie zerowa pojemność i źródło energii. Są one raczej ozdobnym zjawiskiem. Występują w kilku kolorach: żółtym, białym, niebieskim i zielonym. Kule zachowują sięj tak, jakby tworzyły pas rozdzielający planetę. Jeden obrót planety wokół własnej osi pozostają w miejscu, natomiast podczas drugiego obrotu wykonują ruch okrążający planetę, zgodnie z ruchem obrotu planety i ponownie wracają na swoje miejsce. Dlatego doba na tej planecie została ustalona jako podwójny, a nie jak zwykle - pojedynczy obrót.
  Przepiękne widoki na powierzchni i doskonała baza do zamieszkania, zmusiła Grupę do zbudowania bazy w tym miejscu. Został tu utworzony odłam, który zajmować się będzie usługą zapisywania obrazu otoczenia, w formie interaktywnej, pod kodem: 360.
  Planeta ta została odkryta na krańcach układu Ursa Major pod koniec 2010 roku, jako ostatnia przed dalszą podróżą. Na tej planecie odbyło się pożegnanie starego roku, który był 10 w historii działalności Minael Design. Pierwotna nazwa Panopro była nazwą roboczą i ostatecznie została zmieniona na Aer.


A tak wyglądał proces informacyjny

Życie to nieustająca podróż. Kierowanie się różnymi znakami, wybieraniem odpowiedniej drogi. Nierzadko droga ta okazuje się błędna, prowadzi nas w miejsca, gdzie nie do końca byśmy chcieli trafić, gubimy się. Życie jest przede wszystkim wędrowaniem, jest jak podróż w kosmicznej otchłani, podróż w nieznane.

Arcera jest przystankiem w tej podróży. Minael Design zatrzymuje się w gwiazdozbiorze Ursa Major na jakiś czas. Ten czas będzie przeznaczony na poszukiwania czegoś nowego, ulepszanie uzyskanej dotąd wiedzy i technologii.

Arcera - Siedem jasnych gwiazd w gwiazdozbiorze Ursa Major.
Spójrz w niebo, tam nas odnajdziesz.